STAC Scores

GIRLS BASKETBALL

1/3
Chenango Valley 45 – Vestal 20
Chenango Forks 55 – Windsor 39
Susquehanna Valley 35 – Oneonta 30

1/4
Johnson City 62 – Binghamton 48

1/5
Corning 50 – Ithaca 47 in OT
Horseheads 55 – Elmira 31
Maine-Endwell 50 – Vestal 43
Chenango Valley 54 – Chenango Forks 42
Owego 65 – Seton 20
Susquehanna Valley 60 – Norwich 50
Oneonta 45 – Windsor 37

1/6
Union-Endicott 71 – Elmira Notre Dame 40

1/7
Corning 55 – St. Mary’s 54
Middletown 49 – Binghamton 47
Johnson City 66 – Cherry Valley-Springfield 40
Chenango Forks 48 – Cortland 46
Owego 66 – Port Byron 42

1/8
Elmira 63 – St. Mary’s 61


BOYS BASKETBALL

1/4
Ithaca 66 – Corning 57
Elmira 75 – Horseheads 69
Binghamton 80 – Johnson City 67
Maine-Endwell 84 – Vestal 42
Chenango Forks 56 – Chenango Valley 46
Owego 60 – Seton 36
Susquehanna Valley 63 – Norwich 50

1/6
Corning 72 – Johnson City 70
Binghamton 91 – Norwich 21

1/7
Maine-Endwell 81 – Elmira 47
Goshen 71 – Union-Endicott 57
Chenango Valley 68 – Vestal 49
Chenango Forks 67 – Windsor 43
Marcellus 67 – Seton 31


WRESTLING

1/3
Corning 60 – Johnson City 6
Corning 40 – Union-Endicott 30
Horseheads 51 – Elmira 21

1/4
Chenango Forks 36 – Norwich 34
Chenango Valley 38 – Owego 33
Windsor 39 – Oneonta 34

1/5
Maine-Endwell 33 – Corning 27
Elmira 52 – Binghamton 15
Horseheads 63 – Vestal 6
Union-Endicott 60 – Johnson City 9
Windsor 47 – Susquehanna Valley 25

1/6
Ross Kordell Rotary Tournament at Oneonta
Team Results

8. Elmira (89.5)
10. Oneonta (73)
12. Chenango Valley (71)
15. Chenango Forks (33.5)
16. Susquehanna Valley (18.5)
First Place Finishers

126 - Trevor Cortright, Chenango Valley
189 - Mateo Goodhue, Oneonta

Full Results – https://cnywrestling.com/iv/re...

1/7
Horseheads 61 – Binghamton 12

Saratoga Invitational
Team Results

4. Windsor (99)
11. Norwich (67.5)
Top Finishers (all 2nd place)
102 - Maverick Beckwith, Norwich
132 - Tim Boyce, Windsor
152 - Yanni Drapaniotis, Norwich
160 - Mason McCombs, Windsor
215 - Garrett Bidwell, Windsor

Full Results – https://cnywrestling.com/iv/re...

Stan Elinsky Tournament at Deposit
Team Results
2. Maine-Endwell (157)
5. Owego (104)
11. Johnson City (38.5)
First Place Finishers
110 - Collin Monell, Owego
126 - William Ackley, Johnson City
160 - Bobby Struble, Owego

Full Results – https://cnywrestling.com/iv/re...


BOYS SWIMMING

1/3
Corning 98 – Vestal 77
Horseheads 108 – Elmira 70
Ithaca 92 – Johnson City 83
Union-Endicott 57 – Binghamton 33
Chenango Valley 72 – Norwich 41
Oneonta 95 – Owego 59
Windsor 86 – Greene 47

1/4
Chenango Forks 85 – Susquehanna Valley 41

1/6
Oneonta 104 – Windsor 81

1/7
Invitational in the Glen
Top Teams
1. Shenendehowa (484)
2. Horseheads (357.5)
3. Fairport (344)
4. Corning (314.5)
5. Chenango Valley (201)
6. Ithaca (171)
7. Watkins Glen-Odessa Montour (129)
8. Lansing (124)

Individual Results – http://www.section4swim.com/Re...


GIRLS BOWLING

1/4
Union-Endicott 4 – Corning 1
Elmira 3 – Horseheads 2
Johnson City 5 – Binghamton 0
Maine-Endwell 5 – Vestal 0

1/7
STAC Midseason Tournament
Top Teams
1. Windsor (2926)
2. Horseheads (2556)
3. Elmira (2523)
4. Maine-Endwell (2484)
5. Union-Endicott (2448)
6. Johnson City (2121)
7. Vestal (2093)
8. Chenango Valley (2072)
9. Corning (2008)
10. Owego (1999)
Top Finishers
1. Alexis Barton - Windsor (694)
2. Emily Huntley - Horseheads (680)
3. Rylee Roe - Maine-Endwell (609)
4. Skylar Thomas - Windsor (597)
5. Aubriana Tyler - Windsor (582)


BOYS BOWLING

1/4
Corning 5 – Union-Endicott 0
Elmira 5 – Horseheads 0
Johnson City 5 – Binghamton 0
Vestal 4 – Maine-Endwell 1

1/7
STAC Midseason Tournament
Top Teams
1. Corning (3305)
2. Maine-Endwell (2980)
3. Elmira (2957)
4. Susquehanna Valley (2852)
5. Johnson City (2852)
6. Horseheads (2829)
7. Owego (2820)
8. Norwich (2811)
9. Vestal (2558)
10. Union-Endicott (2527)
Top Finishers
1. Joseph Enderle - Corning (708)
2. Liam Hadfield - Maine-Endwell (699)
3. James Pittsley - Susquehanna Valley (690)
4. Cameron Kennedy - Corning (680)
5. Michael Rennells - Horseheads (674)